2. Hop Yüksek Ping

Hatta kanlı canlı tracert değerlerini atayım geçen gün ki.

Hocam farkındaysanız gateway yani 2.hop farklı .d Dediğim gibi 172.17.1.88 üzerinden internete çıkmanız saçma sizin.

Bunu nasıl halledebilirim. Bilginiz var mı?

Bizim tarafımızda o bölge için son zamanlarda herhangi bir çalışma gerçekleşmedi. Yakın zamanda değişen birşey olmadı… Ama isterseniz siz bir kayıt oluşturun. Teknik destek ekibinden arkadaşlarım hizmetinizi detaylıca isteğiniz doğrultusunda kontrol etsinler ve size daha net bir geri dönüş yapsınlar.

Aktif kaydım var. Ama inatla ping değerleri normal diyorlar.

Ping değerleriniz yapılan incelemeler doğrultusunda normal çünkü… O yüzden size bu geri dönüşü yapıyorlar. Ama yine aklınızda soru işareti kalmaması açısından buradan ilettiğiniz bir hafta önceki tracert ping çıktınızı aktif destek kaydınıza ekleyin. Bakıp, yorumlayıp size geri dönüş yapsın arkadaşlarım.

Ben ekleme yaptım şuan

Ping değerleri normal fakat gateway’in değişmesi normal değil. Mesela ben de 172.17.1.88’den internete çıkıyordum geçenlerde nolduysa 172.17.1.59 oldu yukarıdaki @celphtitled hocamınki gibi. Google pingi yarı yarıya düştü. Bir kaç gün sonra tekrar 172.17.1.88 oldu. Siz TurkNet Online İşlem Merkezi’den neden gateway’in değiştiğini sorun hocam. Üstteki ekran görüntüsünü de eklemeyi unutmayın.

MH bunu eski haline getirebiliyor mu?

Müşterilerimize daha stabil hizmet verebilmek için yeni cihazlar alıyoruz. Her temin ettiğimiz cihaz bir öncekinin üst modeli oluyor. Yatırımlarımızı daha üst teknolojilere harcıyoruz ki sizlere daha verimli, kullanışlı,sorunsuz hizmet verelim… Müşterilerimiz performans sorunu yaşamasın diye trafiği rahatlatabilmek için yeni alınan cihazları sisteme entegre ediyoruz. Bu esnada çıkış yapmış olduğunuz SSG trafikleri farklı BNG’lere yönlendiriliyor. Bu yüzden gateway değişebiliyor.

3 Beğeni