2.4 Ghz Modem ve Bİr Üst Pakete geçiş

Airties 5650 Vdsl destekli modemim mevcut 35 megabite kadar olan paketi kullanıyorum
Modem hat değerlerim 100-120 megabit arasına kadar destekliyor.Turknette maksimum 75 netspeedde 85 megabite kadar hız alabileceğimi öğrendim.100 lük pakete geçmeyi düşünüyorum ama genellikle kablosuz bağlanıyorum.2.4 ghzde 50 megabiti geçemeyeceğim söyleniyor.Eğer öyleyse geçmeyi düşünmüyorum.Hat değerlerim aşağıda.Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum
Ekran Alıntısı 5

75 pakete geçebilirsin. İlerde modem yenilersen 75i görürsün. 35 üzeri paketlerde upload hızında yükselir

75lik pakete geçsemde maksimum 50 alırım değil mi şu anki modemde

2.4ghz de elinizde modemle 45/50 görmeniz lazım. Ben kendi modemimde 2.4g de 82 mbit gördüğümü bilirim. Zyxel T50b ve keenetic extra dsl modemlerde bu değerleri gördüm.

5 Ghz modem şart yani

Anlık 2.4g evdekiler YouTube canlı yayın izliyor diğer odada

buda 5ghz

Bunlarda Speedtest sonuçları
100lük paket 88 mbit tanımlı hız
Wifide gördüğüm max hız 82 mbit

Hocam ben 2.4le 50nin üzerine çıkabilirmiyim yani o zaman ben anlamadım
50 üzeri almak için 5 ghz modem şart deniyor

Modem almanız şart değil 5 GHz router’da alabilirsiniz.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Airties 5650 özellikleri 300Mb/sn hızı destekliyor. Tabii bu hız cihazın anlık kapasitesi
Modeme bağlanan cihaz sayısı arttıkça modemin verebileceği bağlantı hızında düşme yaşanabilir.
1T1R yani tek taşıyıcılı bağlantılarda 2.4GHz’de 150Mb/sn hıza ulaşılabiliyor.
Modeminizde 300Mb/sn hız vaadettiğine göre 2T2R destekliyor.
Modeminizden genel olarak memnunsanız sorun yaşamayacağınız kanaatindeyim.

http://www.airties.com.tr/datasheets/Air5650TR_DS.pdf

Yani hocam 2.4 Ghzde 50 megabit hıza ulaşabilir miyim
Band genişliği 20/40 mhz olarak ayarlı ama hiçbir zaman 40 mhzye geçmiyor maalesef geçse 50 üzerini görürüm diye düşünüyorum

Genel olarak söylersek, bir sıkıntı olmadan almanız gerekir.
Eğer çevrenizde çok fazla 2.4GHz’den yayın yapan cihaz varsa 40Mhz’i kullanmanız pek mümkün olmaz.
40MHz iki tane kanal aralığını da kullandığı anlamına gelir.
Ağ Yöneticileri Derneği’nin her sene düzenli olarak verdiği Kablosuz Ağlara Giriş eğitimini izlemenizi tavsiye ederim. Bağlantılarını aşağıya bırakıyorum.

Hocam en büyük sorunum o çevremde 2.4 Ghz ile kullanan ağ çok.
20 Mhz ile 50 üstü alacağımı çok sanmıyorum o yüzden