16 Mbps alanla 50 üstü alanın Türknet'e maliyeti aynı mı gerçekten?

Günümüz Türkiye’sinde 16 Mbps altı uygun fiyatlı tarifeler olsa Türknet daha çok müşteri kazanmaz mıydı?

16mbps altı paketlerin herhangi bir reklam filmi ya da broşürde yer alması bile nezdimde hakaret. İnsanlarımız bu hızlara tamah etmek yerine yenile kardeşim altyapıyı diye üç beş dirense hemen vdsl’de gelir fiber de ama işte. Ne yazık ki bilinçsizce tüketiyoruz

Yenilemiyorlar kime diretelim? 20 yılda fiber getirememiş 3 yılda getireceğim diyor. Port bile getirmek için 24 ay süre veriyor.

:sob:

(20 karakter zorunluluğu)

Özelleştirme, dünyada ağırlaşan sisteme sahip devlet iştiraklerinin tekrar işlevsel hale gelmesi adına yapılır. Bizim ülkenin bu dünyada yer almadığını göz önüne alırsak Turk Telekom’daki bazı önemli koltukların keyfine bakıyor bizim internet ve telekomünikasyon hizmetleri. Bu nedenle her şey ağır aksak ilerliyor. Turk Telekom harici diğer operatörlerin büyük yatırımlarla kısa sürede bu dönüşümü sağlayabilecekleri ancak ve ancak güzel bi hayal olur. Bu sebeple Turk Telekom tarafında değişiklik olmadan bizim işlerimiz hiçbir zaman hızlanmayacak. Ya da Turk Telekom konsorsiyumu diğer operatörlerle ortak altyapı kullanımına geçerek omurganın ve hatların kamu malı haline gelmesini sağlayacak. Ki bu da hiç mi hiç karlı bir iş değil.

Yıllar önce duymuştum, Ortak Altyapı şirketi kurulacaktı, geçen gün Vodafone Ceo’su hala bu şirketin kurulmasını umuyordu. Telekom’un, Türk bankalarından aldığı krediyle satın alıp batıran Lübnanlı şirketin borçları nedeniyle karı varsa da borçlarına gidiyor. Bu ülkede hala telekom, superonline 8 mbps’yi “16’ya kadar” diyerek 100 liraya satıyorlar 2021 yılında.

O yüzden bana bilinçsizce tüketeceğim 5 mbps’yi 60 lira altına versinler, gölge de etmesinler yeter. Yönetim kurulu üyelerinin 4. maaşını mı ödüyorlar yoksa bankaya olan borçlarını mı kapatıyorlar, onların bileceği iş.

1 Beğeni