14mb Hız Alıyorum

TurkNet 'e geçiş yaptıgımda 35 mb hız alabileceğim söylendi geçiş yaptık geçmeden önce 24 alıyordum geçtim 14mb alıyorum bazen 11 kaç defa destek kaydı açtık nafile

Merhaba, aşırı düşük SNR, hat zayıflaması mevcut ama o zayıflamaya göre max hızınız aşırı düşük.

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanma/yenile (YAK1)
  • Ankastre bağlantılarını kontrol ettir, sorun var ise kablonda ki diğer 2 damarı kullanın ve YAK1 bağlantıyı sağlayın, sorun kabloda ise CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber marka kablo kullanmanızı tavsiye ederim.
    Tüm bu işlemleri Elektrikçi ile yapabilirsiniz. Altyapı sorgulamasın da saha dolabınız kaç metre?

Merhabalar diğer 2 damar nasıl tam bilmiyorum pek anladığım işler değil splitter yok direkt kablo geliyor o şekilde bağladım dolap mesafesini ek olarak ekledim

Mesafeye kaynaklı zayıflama olabilir. size gelen kabloda örneğin: 4 damar var siz mavi ve beyaz kullanıyorsunuz ankastrede ki mavi beyazı bağlantıdan çıkarın kablonuzda ki diğer 2 damar kırmızı ve siyah olan ankastreye bağlayın ama mesafesel bir zayıflama da olabilir bu durum. SNR konusu da bununla ilgili olabilir dediğim işlemler yapın mutlaka Elektrikçi ile kontrol ettirin bağlantılarınızı.

Bu kablo değiştirmeyi kendim yapabilir miyim elektirikçi olmadan bir de zayıflama dediniz ama şöyle bir durum var ben TurkNet 'e geçmeden 1 gün önce 24 sabit alırken geçtiğim gibi 13 aldım zayıflama 1 günde mi oluşuyor

Yapabilirsin, malzemen olduğu sürece. Geçiş işlemin de port değişimi olursa değerlerin de oynaklık olur veya farklı müşterilerin hizmetlerin de işlem yapıldığı zaman sizin hattınıza zarar, tahriş verme gibi olaylar başınıza gelebilir fakat, mesafesel zayıflama yönün de düşünüyorum. Önceki değerleriniz varsa payalaşabilirsiniz.

Keşke olsa önceden sorun olmadığı için bu değerleri tutmamıştım elimde apartmanda internet kullanan çok kişi yok port var ekstra da boşta zaten işlemi yapan türktelekom ekipleri burada olan olay daha acayip oluyor günlerce o zaman için interneti bağlatırken gelmediler 10 gün kadar sonra zorla getirdim adam bana dedi ki biz dedi ilgilenmiyoruz TurkNet ile falan takmıyoruz dediler yai normalde aktarma yapmak varken bence port değişti bir elektirikçi diğer işlemlerin hepsini yapar değil mi

Aynı saha dolabına bağlı komşularınızın değerlerini paylaşır mısın? Anlayan biriyse işin de yapar. Maalesef, Telekom’un çoğu bölgesin de bu tarz ayrımcılık veya yaptırımlara maruz kalabiliyoruz, kullanıcılar olarak.

Kaplaması olan cat6 kablo kullanın ek yapmayın. Elektrik kablolarının yakınından yürütmeyin . Hat zayıflamanız düşer. Siplitter kullanmayın.

Komşulardan daha öğrenemedim yarın öğrenirim bu arada bizim kablo ankastreden direkt gelmiyor ek bir küçük kutulara bağlanıyor kutuların resmini atayım

Kutudan binanın girişindeki pano ya geliyorsa hem kutunun hem de binanın panosunda ki bağlantıları, kabloyu kontrol ettirin sadece, kutudan modeminize geliyorsa kutuda ki bağlantıları, kabloyu kontrol ettirin.

DSL çalışma zamanı 18 gün mü? Modemi bir kapatıp açın nefes alsın :flushed: