100 Mbps Hızımı düşürtmelimiyim?

Merhaba hat değerleri vb tüm bilgileri fotoğralarda verdim , fikir verir misiniz, çıkan CRC hatalarını dikkate almalı mıyım .

speedtestte alabildiğim en yüksek hız şuan 85 Mbps

hat değerleriniz çok güzel zayıflama bir miktar var ama üzmemesi gerekir daha iyi bir modeme geçin derim ben

şuan VMG3312-B10B kullanıyorum 2 gün içinde arkadaşımdan airties air 5650 v2 modem ödünç alacağım bakalım takdığımda nasıl değişecek

Senin delay 0 a 0 bende 0 a 6 yazıyorum biz bir şey yapamayız diyorlar yeter artık yüksek pingten bıktım

100 paketinde 18snr değeri çok iyi. Testler kablolu mu yapılıyor? Giriş gücü - li değer almış splitter vs. var ise crc yapıyor olabilir ama sorun var denecek kadar çok hata görünmüyor.

Hocam benimde receive power - lerde sıkıntı yapar mı ?

Kendi iç tesisatımda kısa devre varken - li değer alıyordum ve hızım düşüyordu. Yapabilir.

Hocam telefon ankastresi baya dağınık türknet destek ekibi geli düzeltebilir mi ? Kutudaki tüm kablolar dışarı sarkmış durumda ve baya eski görünüyor

tam 100 mbps verilmemiş sana bu arada. 102.300 civarı bir hız görmen gerekirdi arayüzde tanımlanmış hız olarak. paketi düşürürsen yine arada bayağı bir fark olacak mesela 86 mbps yaptırsan hız testin 75 falan çıkar senin hattın ile alakalı bir durum var

O tam 100 verilememesini ben çok araştırdım. Sebebi yüzde 99 dslam dan kaynaklı. Bende lantiq chipset var mesela, bağlantı hızım 99994 (97.65) tanımlı. Bu şekilde tanımlı olan başka kullanıcılara da bakmıştım. Onlarda da lantiq vardı.

102400 tanımlı 2 kişi tanıyorum. İkisinde de broadcom chipset var…

dslam a nerden bakıyorsunuz hocam

Keenetic extra dsl modem de, hat performans raporu var(beta 3) onun içersinden buluyorum

1 Beğeni

İleti çıkış (power) gücü -13lerde muhtemelen bu sebeple crc artıyordur. İç tesisat kablosundan, spilletter veya duvar prizinden dolayı olabilir.