100 mbit olan alt yapı hızı 18 mbite düştü nedeni nedir?

Bugün tekrar baktığımda max 80 mbps görünüyor netspeed sorgusunda. Bazen hızdan ziyade dolap mesafesi bile düşüyor ya da yükselebiliyor bazı sorgulama sitelerinde ama yine eskisine dönüyor

1 Beğeni

Sizin yorumunuzdan sonra bende farklı İSS firmalarından tekrar kontrol sağladım ve normal değerleri gördüm. @Axoy64 hocam siz de tekrar bir kontrol sağlayın isterseniz.

1 Beğeni

Turknetin müşteri hizmetlerini sıfırdan değiştirmesi lazım. Daha 1 saat önce ping sorunum var diye destek kaydı açtım 102 olan hızımı 79’a düşürdü hiçbir talebim isteğim olmadan.

Baran beyin dediğine cevap olarak söyledim öyle bir şey olması mümkün değil eğer öyle olsaydı hiçbir firma başka firmadan müşteri çekemezdi. Düşünsenize 100 mbit kullanıyorsun başka firmaya geçmek istiyorsun sorgulamada 18 çıkıyor kimse yerinden kıpırdamaz.

Katılıyorum a kişisi destek kaydına bakıyor ertesi gün b kişisi destek kaydını incelemeden isteğin olmayan bir durumla ilgili işlem yapıyor. Benim sorunum böyle oluştu mesela.

1 Beğeni

Arkadaşlar bu durum alt yapının tutulduğu sistemle alakalı bir şey bence portum hali hazırda var zaten sorgu ekranında bunu baz alır bbk kodu veriyor siteler bize geçiş için ekstra port olup olmaması bu durumu neden etkilesin ki dediğim gibi kimse başka firmaya geçmez öyle bir şey olsa. Şimdi tekrar kontrol ettim sitelerin hepsinde 100 olarak görünüyor.

Arkadaşlar 2 bucuk ay sonra fastpathe geri dönebildim dün. Snr kötüleşmiş umursamadım fakat bugün evden kendimi aradım ne olsa beğenirsiniz bu seferde ev telefonu numaramızı değiştirmişler sistemde numaram aynı yanlış bağladılar büyük ihtimal bir 2 ayda bunu düzeltmelerini beklerim artık şaka vallahi billahi ya bu işler bu kadar zor olmamalı ortak çalışmayla geldiler bide telekom TurkNet ortaklaşa bir telefonu doğru bağlayamaz mı yahu.