10 gündür internetim kesik

Müşteri numaram 1558288. Oluşturduğum destek kaydı numaram ise 48776802

@Rickyburio, sizin geçiş işlemleriniz için önceliğinizi oluşturdum. İlgili ekip arkadaşlarıma durumun akıbetini anlattım. En kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçilerek yapılması gereken tüm işlemleri arka planda hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Bana zaten 10 gündür öncelikli olduğum söyleniyor ama hiçbir gelişme yok. Ayrıca birşey yapmamız gerekiyorsa destek kaydında neden söylemediler? Ve ne yapmamız gerekiyor?

Sizin bu aşamada yapmanız gereken bir işlem bulunmuyor. Geçişiniz için arka planda uğraşan ekip arkadaşlarım var. Tam olarak süreçlere hakimler… Tabii bu kadar uzun sürmesine ben de sizin kadar üzüldüm. Umarım kısa süre içerisinde geçiş işlemleriniz tamamlanır ve stabil bir bağlantı sağlayabilirsiniz.

Mevzuyu anlayabilmek için soruyorum problem tam olarak nedir? Destek kaydında port sorunu olduğu söyleniyor ama yukarıdaki fotoda görüldüğü üzere boş port var. Mahallede internet de var hatta 2 gündür komşunun internetine bağlıyım. Ama ben de telefon bile yok. Arama geliyor, arama yapamıyorum

Port durumları anlık olarak değişebiliyor. Fiber geçişiniz var gördüğüm kadarıyla… Yapılması gereken tüm işlemleri en hızlı şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

@Rickyburio arkadaşlarım sizinle iletişime geçerek sorunun kök nedeni hakkında bilgi vermişler. TT’ye ait olan kartlarda bir sorun yaşandığı için geçiş işlemleriniz şu anlık yapılamıyor :frowning: Bu durumu ilettik. Takibini yapacağız. Bilginiz olsun.

Takılan kartlar bozuk çıkmış, Yeni kart takılıyormuş 24 saat içinde gelecekmiş internetim. Size de teşekkür ederim en azından sorunu öğrenebildik. İnşallah yarın gelir internet

1 Beğeni

Ben konuyu çözülene kadar sizinle birlikte takip edeceğim. Hiç merak etmeyin.

1 Beğeni

Enes bey,
İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Abone no: 994727
Arıza destek no: 48853352.dir.
Lütfen 12 sayfalık karşılıklı yazışmalarımızı inceleyin bu arada.
12. Gündür ne olduğunu tahmin eden, ancak abonesine saygı gösterip cek.ler-cak.lar dışında bilgi vermeyen,
" Üst kuruluş yüzünden sorunun büyüdüğü, ve çözülemediğini itiraf edemeyen yakın çevremden aldığım bilgi ve duyumlar ile ("Önce can, Sonra Müsafir Canan!!) zavallılığına!!! Abonesini düşüren, 5 yıldır 2 ayrı aboneliğim ile hizmet aldığım TurkNet kuruluşundan artık.
1-Adam yerine konulup kesin cevap-bilgi, ellerinden gelir ise çözüm istiyorum.
2-Veya kendine yakışır bir şekilde “Maalesef sizlere hizmet veremiyoruz. Lütfen güle güle.”
Her ikisi de kabulümdür.
Sayın Enes bey,

• Bu arada 12 gündür çakar almaz Adsl.imde offline??.

@hskaban, kontrol ettiğim kadarıyla yaşadığınız bölgede TT kaynaklı bir genel arıza yaşanıyor. İlgili ekip arkadaşlarım sorunun çözümü için TT tarafına yazıp kontrollerini gerçekleştiriyorlar. Genel arıza durumlarında ne yazık ki ortak altyapı kullandığımız için bizim bir müdahale etmemize izin verilmiyor :frowning: Beklemek durumunda kalıyoruz.

Ben şimdi hizmetinizi tekrar ilgili ekip arkadaşlarıma iletiyorum. Detaylıca size geri dönüş yapıp bilgi verecekler. Tüm süreci tamamlanana kadar takip edip size yardımcı olmaya devam edeceğiz.

1- ADSL hattım ne oldu Enes bey ona da cevap yok.
Öncelikle ARIZA Değil Enes bey, ALTYAPI ÇALIŞMASI
bu bile aboneyi yanıltır. Uzun süreç hiddetlendirir.
3-4 yerine 60-100 arası hizmet alacaksınız demeyi
bilmiyor mu? TurkNet!!.
Yoksa 6.günde yerel tespit ettiğim bu bilgiyi dahi Türk
Telekom sizlerle paylaşmıyor mu?.
Yukarıda belirttiğim, “Can Canan” benzetmesini umarım
anlamışsınızdır.
Dostluk ilişkileri ile Öncelik sıralamasında “Müsafir!!”
olan TurkNet hattımı da araya sıkıştırmalarını rica ettik.
Her şeyi geçtim. Maalesef satılan öz kurumumuzdan
hizmeti artık Lütfen istemek benim ağırıma gidiyor.
Bu size yazımdan önce de Cem Celebi beye da tweet
atarak yardım istedim.
Kimsenin paramla bu rezilliği bana çektirmesini hazmedemiyorum.
TurkNet’de bedava almıyor bu hizmeti.
Gönderdiği emolojindeki ifadede"ne yapalım’ı" Kabul etmiyorum.
Enes beye de, hele TurkNet’e hiç yakıştıramıyorum.:triumph::rage:.

Günaydın Enes bey, bu sabah modeme dsl ve İnternet ışıkları gelmeye başladı, yanıp sönüyor ikisi de ama İnternet yok. Ayrıca önceden modem deki dsl ışığı turuncu yanardı şimdi yeşil yanıyor. Bir de fotoğrafta santral çok uzak gözüküyor. Santral dediğimiz sokağın başındaki Tip 7 saha dolabı değil mi? Eğer oysa 100 m bile yok o dolaba olan uzaklık, bu fotoğrafta neden çok uzak gözüküyor? Yeni saha dolaplarının hala aktif olmadığı anlamına mı geliyor?

1 Beğeni

Merhaba
Şuan yapa dasın. Saha dolabıyla alakan yoktur .
Direk olarak merkez binaya bağlısın . Ordaki mesafen 1000m .

Vae olsaydı saha dolabına bağlı oluyorsun.

Vae kapalı olduğu için şuan yapa dasın

Ne yapmam lazım peki?

Özel mesaj üzerinden tarafınıza dönüş sağladım.

Baran bey, Özel mesaj!!
Hangi kutuda bulamadım.

Konunun dağılmaması adına @Rickyburio ‘a özel mesaj üzerinden dönüş sağladım.

Baran bey,
Benim, konuma da bir el atarmısınız?. 13.cü gün.
Vdsl Fizan’dan gelmesini bekliyoruz da,
Çakar Almaz Adsl.ime ne oldu.?.
Telekom’a mı kaptırdılar portumu?
6. Kez sordum. Cevap yok…

@hskaban, @Rickyburio ikinizin yaşadığı sorun birbirinden çok farklı ancak arka planda uzman ekip arkadaşlarım konunun takibini yapıyorlar. Gelişme oldukça size kaydınız üzerinden ve arama yaparak iletişime geçip bilgi vereceğiz.

1 Beğeni