10.255 ip sorunu

Merhaba, gün içinde internetim gitti herşey normal görünüyor fakat modemi yeniden başlattığımda hep 10.255 ile başlayan bir ip alıyorum modem arayüzünden kullanıcı adı ve şifremide kontrol ediyorum oda doğru. Bu sorun altyapı sağlayıcı kaynaklı mı yoksa TurkNet tarafından mı çözülmesi gereken bir şey?

Benim de dünden beri internetim yok. IP adresi aynı şekilde 10.255 ile başlıyor

Destek kaydı açıp durumu bildirin. Ekipler gerekli işlemleri yapacaktırlar.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Türk Telekom ip’si o. Neden derseniz ttkom kullanana arkadaşıma modemimi vermiştim. Onun modem kullanıcı adı şifresi kayıtlıydı modemde. Neyse geri aldığımda modemi bağladım kendi hattıma. Işıklar yandı ip aldı. İlginç ki sizin aldığınız 10.255li bir ip almış. İnternet var gibi görünüyor ama hiçbir sayfayı açmıyordu. TurkNet modem kullanıcı adı şifremi yazdım. Daha sonra yeniden bağlandı ve İnternet geldi. Sizin durumlarınıza gelecek olursak pandemi yoğunluğu yüzünden Telekom altyapısı çoğu yerde patladı. Bu sebeple son zamanlarda çalışmalara ağırlık verdiler. Muhtemelen bu çalışmalardan sonra sizin hatların tanımlanmasında geçici bir hata oldu. Muhtemelen şuan düzelmiştir. Düzelmediyse de kayıt açarsanız kısa zamanda çözülür diye düşünüyorum.