1 haftadır internet bağlantım yok lütfen cevap

Merhaba,

Sorunum şu şekilde: turk.net e bağlanıyorum internet ışığımda yanıyor fakat herhangi bir sayfa açılmıyor.

Açtığım destek taleplerinden bir sonuç alamadım henüz. Çünkü modemim ip alıyor ve internet ışığı yeşil. Onun için sanırım herşey normal denip konu kapatılıyor. Müşteri temsilcisi ilede görüşemedim. Sadece online olarak talep oluşturuluyor o kadar. Ping atabildiğim halde dnslere “dns sunucusu yanıt vermiyor” iletisini alıyorum. Gerekli bilgiler ve sorun çözümü için benim yaptıklarımı listeliyorum:

Öncelikle evimde 2 masa üstü 1 leptop ve 4 telefon kullanıyorum. Masa üstleri kablolu diğerleri ile wriless den bağlantı sağlıyorum.

• bilgisayardan gerek statik gerekse otomatik olarak ip ve dns girişi yaptım (tabi bu arada pc yide modemide belki 500 kere resetlemişimdir)
  • modemi fabrika ayarlarına sıfırladım baştan kurdum
  • modemde arıza olabilir diye yeni modem alıp kurdum

Her seferinde de sorunum aynı. Çoğu ip adresine ve özellikle open dns free dna googke dns adreslerine ping atabiliyorum. Google ipsine donanimhaber ipsine ping atabiliyorum fakat açamıyorum browserde. Turknetin ipsine ve dnslerinede ping atabiliyorum. Cep telefonundan whatsapp çalışıyor mesajlaşabiliyorum.

Modem arayüzünden bilgilere baktığım zaman alt ağ maskesi:n/a varsayılan ağ geçidi 172.17.1.3 fakat bu ipyi pingleyeniyorum. Zaten turk netin ipsine tracert çektiğimde ağ geçidinden yanıt alamıyorum onu * * * şeklinde atlıyor.

1haftadır yapmadığım kalmadı ama açtığım destek kayıtlarına yanıt verenler işte şu kadar süredir onlinesiniz… İp niz şu diyerek bir sorun olmadığını iletip postu kapatıyorlar. Hatta bugün iptal dikekçesini doldurdum tam mail atacakken tslaklara kaydesip çıktım çünkü türknetten memnunun aslında. Fakat işte günümüzde bu kadar lazım olan internete bağlanamamak çok kötü. Herşey online çocuklar derslere bağlanamıyor online dersaneye yazdırdım çocuğumun birini onada katılamıyor. Hem ona fatura ödüyoeum hem TurkNet 'e ama internetim yok :frowning: lütfen sorun nedir bakma şansımız var mıdır? Cep internetlerimiz bitti onlarada ek paket alıp ayrınbir fatura daha ödemeyim.

Adsl kullanıyorum.
Kayıt olurken müşteri numaramı veemiştim ama gerekli olabilir diye tekrar yazıyorum: 1141524

Teşekkür ederim.

İptal dilekçesini yolladım. Teşekürler cevap için!!! Yarın yeni bir servis sağlayıcıya başvuru yapacağım artık.

İyi günler…

Iptal tercihinizin sizin için hayırlı olmasını dilerim. Iyi günler.